کتاب خیره به خورشید نگریستن

کتاب خیره به خورشید نگریستن اثری بسیار جسورانه از اروین یالوم است که به کشف و رویارویی با حقیقت مربوط به مرگ می پردازد و به ما کمک می کند تا بتوانیم آن را درک کنیم و این حقیقت مهم را بپذیریم. کتاب خیره به خورشید نگریستن با اینکه جنبه ی فیزیکی مرگ باعث از بین رفتن انسان  می شود کمک می کند که با آگاهی های کامل دیگر ترس از مردن را نداشته باشیم و راه های مقابله با این ترس ها را به مخاطبان خود ارائه می دهند و در دیدگاه مخاطب نسبت به زندگی و همچنین مرگ نیز تغییرات اساسی و مثبتی ایجاد خواهد شد.

برای مطالعه بیشتر در مورد کتاب شادباش لعنتی رو لینک سبزرنگ کلیک کنید.

مطالعه کتاب باعث چه چیزی می شود

خواندن کتاب خیره به خورشید نگریستن باعث تمرکز کردن و توجیه شدن و در نهایت ارتقاء ذهن و فکر انسان ها  می شود که این اتفاق یک موضوع مهم و ارزشمند به حساب می آید.همانطور که تمام کتاب ها دریچه ای تازه به روی دیدگاه های درست هستند و باعث میشوند ما از زوایای دید مختلف به وقایع نگاه کنیم،این کتاب نیز میتواند سهم زیادی در تغییر دیدگاه ما داشته باشد.

 

 

 

مشکلاتی که در رابطه با مرگ پیش می آید

دکتر یالوم در کتاب خیره به خورشید نگریستن مشکلاتی که مراجعین در رابطه با مرگ و فناپذیری داشته اند همدردی با آنها و نظرهای درمانی و شفا بخش خود را در رابطه با مرگ را با دیگران به اشتراک می گذارد حقیقت مرگ و جدا شدن از جسم و دنیای مادی و بی معنا شدن یک انسان ناراحت کننده و نا امید کننده به نظر می رسد اما خواندن این کتاب به ما کمک می کند تا از حقیقت نترسیم بلکه مرگ را در یک چهار چوب مثبت و معنی دار قرار دهیم بطوری که رشد فردیمان سریع تر شده و ارتباط خود با دیگران و دنیای اطراف خود را افزایش دهیم.

 

کتاب خیره به خورشید نگریستن

کتاب خیره به خورشید نگریستن

ترس از مرگ و راه های مقابله با ترس

موضوع مرگ و از بین رفتن زندگی مادی انسان ها را نمی توان انکار کرد. ترس به طور مستقیم و غیر مستقیم به ما نشان داده می شود و زندگی انسان ها را تحت شعاع خود قرار می دهد. دکتر یالوم در کتاب خیره به خورشید نگریستن با گفتن تجربه های روان درمانی بیماران خود که با مسئله مرگ دست به گریبان بوده اند و با ساختن تجربه های شخصی خود در مواجهه شدن با مرگ و ترس راهکارهایی را برای مقابله با ترس به مخاطبان خود ارائه میدهد که تغییرات مثبت و اساسی خواهد شد.

 

کتاب بر گرفته از چیست

بر گرفته از مجموعه ایی از عقاید کاملا” شخصی است که رویارویی نویسنده با مرگ و تجربه هایش در این مورد است.  ترس از مرگ در وجودمان هست  و تاریکی مرگ بخشی از زندگی ما انسان ها است و رهایی از آن ممکن نیست. اما این کتاب حاوی مطالب مفهومی است که راه های غلبه بر ترس را می آموزد. ما می توانیم با ترس از مرگ مواجه شویم به همان صورتی که با تمام ترس های دیگر روبه رو می شویم.باید بپذیریم که مرگ در انتظار همه ی ما است پس بهتر است خود را با آن آشنا کنیم و با تجزیه و تحلیل های درست آن،افکار بیهوده را از ذهن خود بیرون کنیم.

 

خرید کتاب خیره به خورشید نگریستن 

شما میتوانید با مراجعه به سایت تهران بوکر کتاب خیره به خورشید نگریستن را به صورت آنلاین تهیه فرمایید. شما با خرید این کتاب میتوانید اطلاعات خود را در زمینه خودشناسی و باور هایی که در دنیای پس از مرگ وجود دارد بالا ببرید . در واقع هدف این کتاب نا امید کردن فرد نمیباشد هدف آن فقط بیان حقیقت هایی است که هر فرد باید بداند .

کتاب خیره به خورشید نگریستن

کتاب خیره به خورشید نگریستن

 

 

 

قدرت عقاید به چه منظور است

در کتاب خیره به خورشید نگریستن در فصل چهار اشاره به عقاید هر یک از انسان ها دارد که با یکدیگر فرق دارند و هر یک قدرت چشمگیری دارند. نظرها و دیدگاه های متفکرانی که در قرن های مختلف زندگی می کردند به ما کمک می کند تا افکاری که ما را اذیت می کنند را سرکوب کنیم و در راه های خوب و مفیدی که وجود دارد قدم بگذاریم و آن ها را در زندگی خود به کار ببریم چرا که برای مقابله در ترس از مرگ بیشترین تاثیر دارد.

 

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  انتشارات ارجمند

هدف نویسنده از نوشتن کتاب

هدف نویسنده از نوشتن این کتاب این نبود که یک کتاب نا امید کننده و یا غم انگیز را بنویسد بلکه با این هدف آن را نوشته است که با خواندن کتاب خیره به خورشید نگریستن به درک واقعی و وضعیت انسانی خود، محدودیت ها و زمان محدودی که داریم و اینکه بتوانیم از لحظه به لحظه زندگی و زمان محدودی که داریم بهترین استفاده را ببریم و با تمام وجود نسبت به دیگران حس محبت و همدردی را داشته باشیم.

قیمت کتاب خیره به خورشید نگریستن

قیمت کتاب خیره به خورشید نگریستن بسیار مناسب میباشد. امروزه با بالا رفتن قیمت کاغذ و لوازمی که در تهیه یک کتاب استفاده میشود باعث شده است تا افزایش چند برابری در این حوزه ایجاد شود اما قیمت کتاب خیره به خورشید نگریستن با وجود این افزایش بسیار مقرون به صرفه میباشد و با کمترین قیمت عرضه میشود.

کتاب خیره به خورشید نگریستن

کتاب خیره به خورشید نگریستن

 

 

تجربه های بیدار کننده

منظور پیام هایی است که از طریق خواب دریافت می کنیم که در کتاب خیره به خورشید نگریستن در فصل سوم در مورد این که چه تجربه هایی برای ما پیامدهایی را به همراه دارد مانند این است که شما خوابی را می بینید که ولی هیچ اهمیتی به آن نمی دهید و بعد از این که آن اتفاق می افتد شما به یاد آن خواب و پیامد هایی که برایتان به همراه داشته می افتید ولی اگر همان موقع پیامد های آن خواب جدی می گرفتید شاید می توانستید از آن اتفاق جلو گیری کنید و یا آمادگی های لازم برای اتفاق را برای خود فراهم سازید

تحلیل کتاب خیره به خورشید نگریستن

کتاب خیره به خورشید نگریستن بینشی عمیق راجع به جهان پس از مرگ  و فنا پذیری را به مخاطب ارائه میدهد آمار و تحقیقات نشان میدهد اضطراب از مرگ برای تعداد بسیاری از افراد وجود دارد و ترسی نسبت به این مسئله در دل بیشتر افراد هست .این ترس و اضطراب هنگام مرگ یکی از اطرافیانمان یا رفتن به سمت و سوی پیری و فرسودگی با گذر زمان بیشتر بروز میکند .با توجه به گفته ی دکتر یالوم وقتی به مرگ و نابودی نزدیک میشویم یا اینکه حتی اگر به ما گفته شود زمان کمی برای زندگی باقی مانده است تمایل مان هم به انجام دادن علایقمان و اولویت های زندگی افزایش پیدا میکند حتی بیشتر ریسک میکنیم یا از بودن با عزیزانمان بیشتر لذت میبریم و یک جور از فرصت ها بیشتر استفاده میکنیم 

تجربه ی تلخ 

در اطراف ما حتما کسانی هستند که عزیزشان را از دست دادند و تجربه ی این حس تلخ را داشته اند و همین باعث شده نسبت به مرگ هراس داشته باشند .در واقع این ترس همیشه درون ما وجود دارد فقط هر چند وقت یکبار با مشغول کردن فکرمان سعی در فراموشی میکنیم .اما این اضطراب با همه ی افراد همراه است و برای هر کسی در یک برهه ی خاص خود را بروز میدهد .

روش نویسنده کتاب خیره به خورشید نگریستن

در کتاب خیره به خورشید نگریستن نویسنده با شیوه ای بسیار هنرمندانه و نگارشی روان و ساده این حس ترس و اضطراب را بین تمام افراد پخش میکند و از ان به عنوان یک حس مشترک بین تمام افراد یاد میکند تا از اضطراب ان بکاهد . و به افراد راهکار هایی برای مواجه با این اضطراب می اموزد. که تمام تلاشش را برای دید و نگارش دقیق به موضوع مرگ به ما می اموزد .   

 

امتیاز شما به این مقاله :
User Rating
5 based on 3 votes
Service Type
کتاب خیره به خورشید نگریستن
Description
کتاب خیره به خورشید نگریستن
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *