کتاب زندگی عاقلانه

کتاب زندگی عاقلانه که در این مطلب میخواهیم به آن بپردازیم توسط آلبرت آلیس نوشته شده و ترجمه ی آن توسط خانوم صدف هنرکار صورت گرفته است ناشر آن عالی تبار است، این کتاب ۲۸۰ صفحه ای که برگرفته از ذهن خلاق آلبرت آلیس است کتابی پرمفهوم در زمینه ی رفتار درمانی عقلانی و استفاده از آن در زندگی روزمره مان است ، قابل ذکر است که، این کتاب به اندازه ی برخی از ویزیت های روان شناسان که پذیرای این موضوع هستند دیوانه کننده نیست. من تکنیک هایی عالی در این کتاب پیدا کردم که اگر بخواهم به همه ی آنها اشاره کنم، باید خیلی بیشتر صحبت کنم و تنها به این نکته اکتفا می کنم که نویسندگان خود به خوبی سخن گفته اند و اگر به دنبال این دسته کتاب هستید بهترین گذینه پیش روی شما خواهد بود.

کتاب زندگی عاقلانه

کتاب زندگی عاقلانه

جهت مطالعه کتاب تسلی بخشی های فلسفه کلیک نمایید.

کتاب زندگی عاقلانه

کتاب زندگی عاقلانه دارای ۲۱ فصل می باشد این کتاب که توسط آلبرت آلیس نوشته شده است البته با همکاری های رابرت هاپر توانسته است به چگونگی یک زندگی درست اشاره دارد برای مثال در فصل اول آن به شما راهنمایی های جدید برای یک زندگی عاقلانه  را بیان می کند، که چه کارهایی میتوانیم انجام دهیم و زندگی خود را عاقلانه پیش ببریم ،در واقع می توان گفت که موضع اصلی کتاب زندگی عاقلانه روان درمانی عقلانی احساسی است و اعتقاد نویسنده قبل از نوشتن این کتاب این بود که میخواهد بیشتر به مردم کمک کند ،این کتاب بر خلاف تمام کتاب هایی که خواندید از هیچکدام از اصطلاحات خاص روان شناسی و روان پزشکی استفاده نمی کند، و شاید بهترین کتاب موجود برای عوام مردم در زمینه ی روان درمانی باشد.

کتاب زندگی عاقلانه

کتاب زندگی عاقلانه

نویسنده کتاب زندگی عاقلانه آلبرت آلیس

آلبرت آلیس که نویسنده کتاب زندگی عاقلانه است در سال ۱۹۱۳ میلادی به دنیا آمد. وی در سال ۱۹۴۳ مدرک لیسانس خود از دانشگاه سیتی کالج نیویورک دریافت کرد. و در سال ۱۹۴۷ مدرک دکترای خود از دانشگاه کلمبیا  کسب کرد ،به علت علاقه به روان کاوی به مدت سه سال آموزش های لازم در این زمینه را فرا گرفت و سپس به عنوان روان شناس بالینی در یک موسسه بهداشت روانی در نیوجرسی مشغول به کار شد ،در سال ۱۹۵۶ در مجمع سالانه انجمن روان شناسی آمریکا نخستین مقاله اش را در باب درمان عقلانی که بعدها با نام رفتار عقلانی هیجانی شد ارائه داد. اگر چه آلیس استاد یار سه دانشگاه بود ولی صرفا انرژی خود را صرف انجام رفتار درمانی عقلانی می کرد ، وی چند کتاب مهم نیز به چاپ رساند که مهمترین آن همین کتاب زندگی عاقلانه است .

نگاهی کوتاه به یکی ازفصل های کتاب زندگی عاقلانه

در فصل هفتم کتاب زندگی عاقلانه با موضوع غلبه بر تاثیرات گذشته خواهیم خوتند چگونه می توانیم بر ناهنجاری های که در دوران کودکی یا در زندگی گذشته برایمان پیش آمده است تسلط داشته باشیم ممکن است سوالاتی در ذهنمان پیش بیاد که برای مثال با عقده هایی که در کودکی برایمان پیش آمده و یا بی توجهی های که از طرف خانواده بوده چه کنیم ؟ این دست سوال ها ،سوال های خوبی هستند و به آسانی در رفتار درمانی و عقلانی احساسی قابل پاسخ گویی هستند، در واقع ما میتوانیم قبل از هر توضیحی ابتدا ببینیم عقده  چگونه ایجاد می شود  سپس به آن بپردازیم که در این فصل بیشتر به این موضوع پرداخته و اشاره هایی بسیاری به به علت و روش های حل آن کرده که در این مقاله نمیگنجد.

کتاب زندگی عاقلانه

کتاب زندگی عاقلانه

خرید کتاب زندگی عاقلانه

یکی از ساده ترین و آسان ترین روش ها برای خرید یک کتاب آستفاده از فضای مجازی چه بسا اینترنت است شما میتوانید برای خرید کتاب زندگی عاقلانه از طریق وب به سایت تهران بوکر مراجعه و آن را خریداری کنید ، شما میتوانید در این وب سایت کتاب های بروز فراوانی را مشاهده کنید و ر صورت نیاز به هرکدام آنرا به سب خود اضافه کنید برای مراجعه به این وب سایت روی لینک سبز رنگ کلیک کنید.

چه کسانی کتاب زندگی عاقلانه را بخوانند

اگر شما صداقت لازم برای شناختن خود در خودتان احساس می کنید کتاب زندگی عاقلانه مهم ترین کتابی می شود که تا به حال مطالعه کرده و اید و بسیار مناسب کسانی استدر حقیقت می توانید به روشی ساده و بدون پرداخت هزینه های بسیار زیاد خود را درمان کنید در صورتی که تمام قوانین این کتاب را رعایت کنید ، این کتاب در چند دهه گذشته اصول رفتار درمانی عقلانی هیجانی را در قالب یک کتاب خودیاری به زبان ساده توضیح می دهد. امیدوارم از خواندن آن لذت ببرید و همراه با اصول این کتاب زندگی لذت بخش تری داشته باشد.

کتاب زندگی عاقلانه

کتاب زندگی عاقلانه

آموزش های کتاب زندگی عاقلانه

آموزش های کتاب  زندگی عاقلانه به شما میگوید که در زندگی با احتیاط و با عقل برای خود برنامه ریزی کنید. نه اینکه براساس شانس باید بسیار با احتیاط و دقیق باشید تا بتوانید به همان هدفی که در ذهن دارید برسید بدون سرگرمی آن خسته کننده است، مانند یک سفر طولانی که در آن هیچ جاذبه وجود ندارد – دانش چندمنظوره لذت زیادی را به وجود می آورد. سفر اول زندگی نجیب باید در گفتگو با مرده ها منتقل شود: ما زندگی می کنیم که می دانیم و خودمان را می شناسیم، از این رو این کتاب زندگی عاقلانه ما را واقعا انسان می سازد. بعد از ان باید بتوانید همه چیز خوب و بد را در دنیا ببیند.

برنامه دادن به زندگی

ما باید برای زندگی خود برنامه ریزی دقیقی ذاشته باشیم اما متاسفانه مردم از این کار خوششان نمی آید و هیچ وقت برنامه ریزی نمی کنند و وقتی به آن چیزی که باب میلشان نیست می رسند احساس خوبی ندارندبی تفاوتی از قصد خود، سرنوشت ساز است،در این مواقع آن ها دیگران و خدا را در نرسیدن به اهدافشان مقصر می دانندما باید به زندگی مان توجه کنیم و متمرکز شویم. همانطور که روزهای بد نیز می آیند، روزهای پیروزی هم می آیند. پذیرفتن فراز و نشیب، و خوب و بد، نشانه ی رشد است . 

امتیاز شما به این مقاله :
User Rating
5 based on 1 votes
Service Type
کتاب زندگی عاقلانه
Description
کتاب زندگی عاقلانه
برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  کتاب تسلی بخشی های فلسفه
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *