کتاب زندگی عاقلانه

کتاب زندگی عاقلانه که در این مطلب میخواهیم به آن بپردازیم توسط آلبرت آلیس نوشته شده و ترجمه ی آن توسط خانوم صدف هنرکار صورت گرفته است ناشر آن عالی تبار است، این کتاب ۲۸۰ صفحه ای که برگرفته از ذهن خلاق آلبرت آلیس است کتابی پرمفهوم در زمینه ی رفتار درمانی عقلانی و استفاده از آن در زندگی روزمره مان است ، قابل ذکر است که، این کتاب به اندازه ی برخی از ویزیت های روان شناسان که پذیرای این موضوع هستند دیوانه کننده نیست. من تکنیک هایی عالی در این کتاب پیدا کردم که اگر بخواهم به همه ی آنها اشاره کنم، باید خیلی بیشتر صحبت کنم و تنها به این نکته اکتفا می کنم که نویسندگان خود به خوبی سخن گفته اند و اگر به دنبال این دسته کتاب هستید بهترین گذینه پیش روی شما خواهد بود.

برای مطالعه کتاب پیام گم گشته روی لینک سبز رنگ کلیک کنید .

در این کتاب چه خواهیم خواند

قابل ذکر است که کتاب زندگی عاقلانه دارای ۲۱ فصل است ، این کتاب که با قلم آلبرت آلیس و همکاری و راهنمایی های رابرت هاپر نوشته شده ، بیشتر به چگونگی یک زندگی درست و هدفمند اشاره دارد برای مثال در فصل اول آن به شما راهنمایی های جدید برای یک زندگی عاقلانه  را بیان می کند، که چه کارهایی میتوانیم انجام دهیم و زندگی خود را عاقلانه پیش ببریم ،در واقع می توان گفت که موضع اصلی کتاب زندگی عاقلانه روان درمانی عقلانی احساسی است و اعتقاد نویسنده قبل از نوشتن این کتاب این بود که میخواهد بیشتر به مردم کمک کند ،این کتاب بر خلاف تمام کتاب هایی که خواندید از هیچکدام از اصطلاحات خاص روان شناسی و روان پزشکی استفاده نمی کند، و شاید بهترین کتاب موجود برای عوام مردم در زمینه ی روان درمانی باشد.

کتاب زندگی عاقلانه

کتاب زندگی عاقلانه

نویسنده کتاب آلبرت آلیس

آلبرت آلیس که نویسنده کتاب زندگی عاقلانه است در سال ۱۹۱۳ میلادی متولد شد. وی در سال ۱۹۴۳ مدرک لیسانس خود از دانشگاه سیتی کالج نیویورک دریافت کرد. و در سال ۱۹۴۷ موفق به کسب مدرک دکترای خود از دانشگاه کلمبیا شد ،به علت علاقه به روان کاوی به مدت سه سال آموزش های لازم در این زمینه را فرا گرفت و سپس به عنوان روان شناس بالینی در یک موسسه بهداشت روانی در نیوجرسی مشغول به کار شد ،در سال ۱۹۵۶ در مجمع سالانه انجمن روان شناسی آمریکا نخستین مقاله اش را در باب درمان عقلانی که بعدها با نام رفتار عقلانی هیجانی شد ارائه داد. اگر چه آلیس استاد یار سه دانشگاه بود ولی صرفا انرژی خود را صرف انجام رفتار درمانی عقلانی می کرد ، وی چند کتاب مهم نیز به چاپ رساند که مهمترین آن همین کتاب زندگی عاقلانه است .

جهت مطالعه کتاب تسلی بخشی های فلسفه کلیک نمایید.

نگاهی کوتاه به یکی ازفصل های کتاب

در فصل هفتم زندگی عاقلانه با موضوع (غلبه بر تاثیرات گذشته) در این فصل میخوانیم که چگونه بر ناهنجاری هایی که در گذشته و یا کودکی برایمان پیش آمده غلبه کنیم ،شاید سوال هایی  برای ما پیش بیاید که برای مثال با عقده های ادیپ که در کودکی پیش آمده و یا طرد شدن هایی که از طرف خانواده پیش آمده و ما رنج بردیم چه کنیم ؟ این دست سوال ها ،سوال های خوبی هستند و به آسانی در رفتار درمانی و عقلانی احساسی قابل پاسخ گویی هستند، در واقع ما میتوانیم قبل از هر توضیحی ابتدا ببینیم عقده ادیپ چگونه ایجاد می شود  سپس به آن بپردازیم که در این فصل بیشتر به این موضوع پرداخته و اشاره هایی بسیاری به به علت و روش های حل آن کرده که در این مقاله نمیگنجد.

کتاب زندگی عاقلانه

کتاب زندگی عاقلانه

خرید آنلاین کتاب زندگی عاقلانه

یکی از ساده ترین و آسان ترین روش ها برای خرید یک کتاب آستفاده از فضای مجازی چه بسا اینترنت است شما میتوانید برای خرید کتاب زندگی عاقلانه از طریق وب به سایت تهران بوکر مراجعه و آن را خریداری کنید ، شما میتوانید در این وب سایت کتاب های بروز فراوانی را مشاهده کنید و ر صورت نیاز به هرکدام آنرا به سب خود اضافه کنید برای مراجعه به این وب سایت روی لینک سبز رنگ کلیک کنید.

برای مطالعه بیشتر روی مقاله کلیک کنید :  کتاب تسلی بخشی های فلسفه

چه کسانی این کتاب را بخوانند

اگر شما احساس می کنید که حقیقتا صداقت لازم برای خودشناسی خود را دارید،  کتاب زندگی عاقلانه مهم ترین کتابی می شود که تا به حال مطالعه کرده و اید و بسیار مناسب کسانی است که قادر به پرداخت هزینه های بالا برای درمان شخصی خود نیستند  در واقع می توانید به روشی ساده و بدون پرداخت هزینه های گذاف خود را درمان کنید در صورتی که تمام اصول این کتاب را رعایت کنید ، این کتاب در چند دهه گذشته اصول رفتار درمانی عقلانی هیجانی را در قالب یک کتاب خودیاری به زبان ساده توضیح می دهد. امیدوارم از خواندن آن لذت ببرید و همراه با اصول این کتاب زندگی لذت بخش تری داشته باشد.

آموزش های این کتاب

اموزش های این کتاب به شما میگوید که عاقلانه زندگی خود را برنامه ریزی کنید. نه به عنوان شانس آن را داشته باشد، اما با احتیاط و پیش بینی. بدون سرگرمی آن خسته کننده است، مانند یک سفر طولانی که در آن هیچ جاذبه وجود ندارد – دانش چندمنظوره لذت زیادی را به وجود می آورد. سفر اول زندگی نجیب باید در گفتگو با مرده ها منتقل شود: ما زندگی می کنیم که می دانیم و خودمان را می شناسیم، از این رو این کتاب ما را واقعا انسان می سازد. بعد از ان باید بتوانید همه چیز خوب و بد را در دنیا ببیند.

برنامه دادن به زندگی

ما باید در مورد برنامه ریزی زندگی دقیق باشیم. متأسفانه بسیاری از مردم چیزی را دوست ندارند، زیرا آنها به اندازه کافی برنامه ریزی نمیکنند، و پس از آن چیزی که آنها دریافت کرده اند، ناراضی نیستند. بی تفاوتی از قصد خود، سرنوشت ساز است، هرچند که آنها دیگران، بقیه جهان و حتی خدا را برای ناکافی بودن سعی خود سرزنش می کنند. ما باید به زندگی مان توجه کنیم و متمرکز شویم. این فرایند مهم است و نه نتیجه. اجرای برنامه ها در مورد روزها، هفته ها، ماه ها و سال ها بسیار سخت و دشوار است. بسیار ناراحت کننده است. ما روزهای کمتری داریم و همه هم همینطورند. آنها نباید از هدف کلی ما جلوگیری کنند. همانطور که روزهای بد نیز می آیند، روزهای پیروزی هم می آیند. پذیرفتن فراز و نشیب، و خوب و بد، نشانه ی رشد است . 

امتیاز شما به این مقاله :
User Rating
5 based on 1 votes
Service Type
کتاب زندگی عاقلانه
Description
کتاب زندگی عاقلانه
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *